Červíci na „Lučině" s vychlazeným Adaptérem

 
Začneme zlehka a připravíme si lehkou a zdravou svačinku ať už na doma, nebo třeba do práce či na výlet. Je jemná, nadýchaná a ke všemu zdravá. Nepotřebujete na přípravu moc surovin a zvládne to opravdu každý a když říkáme každý, myslíme tím i nás. :D Nevěřili byste, jak snadné to je. Ano, řeč je o domácím čerstvém sýru, nebo chcete-li o „Lučině“. Na internetu si můžete najít nespočet receptů a většinou se liší jen v poměrech či v postupu.

 

DSC_7310_001 

My jsme se rozhodli na to jít tak trochu punkově a množství jsme dali od oka. A světe div se, ono se to povedlo, dokonce to předčilo naše očekávání. V míse jsme našlehali cca 150ml 30% smetany na šlehání, poté jsme postupně přimíchávali celé balení 500g řeckého jogurtu a maličko osolili. A teď přichází ten fígl – přes dostatečně velké sítko se položí čisté plátýnko nebo utěrka, vylije se do něj připravená směs, nechá se to 24 hodin vykapat a je hotovo. My jsme sítko dali do většího hrnce, přiklopili talířkem a pak už jen čekali na výsledek. Kdo chce, může si do směsi přidat podle chuti třeba sušená rajčata, nasekanou jarní cibulku, pažitku nebo své oblíbené koření. My jsme však chtěli nechat sýr čistý a „okořenit“ si ho až při servírování.

 

A čím že jsme ho okořenili? Sušení červíci s česnekovou příchutí se skvěle hodí navrch krajíce chleba s čerstvým sýrem. Nejen, že tuhle jemnou a zdravou svačinku dokonale ochutí, ale zároveň dodají kvalitní bílkoviny a nenasycené mastné kyseliny. Červíci jsou fantasticky křupaví a na rozdíl od chipsů se nepřipravují v oleji, nýbrž sušením pomocí horkého vzduchu. Neobsahují žádný cukr, laktózu, antibiotika, jsou bez chemie a bez konzervantů, takže jsou vhodné snad pro každého. Určitě Vás jejich chuť mile překvapí a po ochutnání nebudete chtít přestat.

 

Na zapití jsme sáhli po pivu Adaptér od pivovaru Volt. Tahle jedenáctka z druhu American Pale Ale vás řádně nabije pozitivní energií a svělou náladou. Pořádný hořký říz mu dodává chmel Cascade a květinovou a citrusovou vůni zase Ekuanot, vařen je americkým způsobem, tedy infůzí. V plechovém těle je navíc skvělým společníkem nejen na doma, ale hlavně na pořádný výlet. S ním se rozhodně nikde neztratíte!

 

DSC_7324_001

DSC_7307_001

Tento web používá cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.